ВИДЕО: И Цеца го чекаше Путин во Белград

Од:

Владимир Путин денеска беше во официјална посета на Србија, а по разговорот со српскиот претседател Александар Вучиќ, заедно се упатија кон храмот Свети Сава, каде што ги пречекаа повеќе од сто илјади граѓани.

И Цеца го чекаше Путин во Белград

Posted by Ana Cukla on Четврток, 17 јануари 2019

Пред храмот Путин го чекаше и српската пејачка Светлана Цеца Ражњатовиќ, која што влезе внатре, по претседателите.

Фото: Курир.рс

Таа исто така се фотографираше со нејзините фанови пред храмот, како и со дел од полицијата која што работеше на обезбедување на двајцата претседатели.

Фото: Телеграф.рс/Курир.рс

Би можело да ве интересира

Српската премиерка в понеделник во посета на Скопје

Ана Ололовска

Вучиќ: Дијалогот Белград-Приштина продолжува најрано во декември

Ана Ололовска

Помпео: Нормализацијата на односите Белград-Приштина ќе го стабилизира регионот

Ана Ололовска

Српската опозициска Народна партија ќе ги бојкотира претстојните парламентарни и локални избори

Прва жртва од западнонилската треска во Србија

Мета: Албанија не може да биде дел од дијалогот Косово-Србија