ВИДЕО: Хорор што „ги брка“ гледачите од кино салите

Од:

Некои сцени во хорор-филмот „The Nightingale” (Славеј) беа премногу брутални за гледачите кои го гледаа филмот во австралиските кина, па луѓето почнале да ги напуштат кината по само 20 минути.

Приказната од 18-от век раскажува за ирската затвореничка Клер која тргнува во крвав одмазднички поход поради сè она што ѝ се случило нејзе и на нејзиното семејство.

Во првиот половина час од филмот, има сцена во која група луѓе ја силуваат Клер, која, според многумина, трае и предолго.

Би можело да ве интересира

Светска премиера на „Врба“ на Филмскиот фестивал во Рим

Ана Ололовска

Утревечер светска премиера на „Врба“ на Манчевски на Филмскиот фестивал во Рим

Ана Ололовска

„И(с)згубени“ на Антонио Вељаноски на престижен филмски фестивал во Сапоро, Јапонија

Ана Ололовска

Неда Арнериќ и Диме Илиев од „Исправи се Делфина” се сретнаа по 20 години во Битола

Ана Ололовска

„Медена земја“ од четврток ќе се прикажува во Прилеп

Ана Ололовска

Објавен постерот за новиот Бонд 25

Ана Ололовска