ВИДЕО: Холограмскиот настап на Витни Хјустон ги изненади сите

Од:

Холограмскиот перформансот на Витни Хјустон ги шокираше сите.

Најавено е дека со помош на современата технологија ќе може да се создаваат нови настапи како и концерти на светските изведувачи вклучувајќи ја и ѕвездата Витни Хјустон.

Покрај Хјустон, холограмски беа прикажани и ѕвездите Тупак, Рој Орбинсон како и Еми Вајнхаус.

Би можело да ве интересира

Aвторoт на познатиот хит „I Love Rock’n’Roll“ почина од коронавирус

Ана Ололовска

ВИДЕО: Дилан објави песна за Кенеди, која трае 17 минути

Ана Ололовска

Како би изгледале насловните фотографии на познатите музички албуми за време на КОВИД-19

А1он

ВИДЕО: Нора Џонс го претстави новиот сингл

Ана Ололовска

ВИДЕО: Барбара Поповиќ ја претстави својата најнова песна „Мирисаш“

Ана Ололовска

Ролинг Стоунс ја откажаа турнејата поради пандемијата

Ана Ололовска