ВИДЕО: ХБО објави сцена од новата сезона на „Игра на тронови“

Продукциската куќа ХБО објави сцена од новата сезона од серијата „Игра на тронови“, на три месеци пред премиерата.

https://www.youtube.com/watch?v=Y7vrjkheBt8

Иако видеото трае само неколку секунди, тоа на обожавателите им открива многу. На него, Денерис Таргеријан им приоѓа на Санса Старк и Џон Сноу, при што на Санса ѝ вели дека Винтерфол (земјата на Старк) е повторно нивна.

Содржината на последната, осма сезона се чува во најголема тајност.

Би можело да ве интересира

Нов проект на авторот на „Игра на тронови“

Наум Локоски

Емилија Кларк на невообичаен начин се опрости од серијата „Игра на тронови“

Наум Локоски

Ѕвездите од „Игра на тронови“ заработуваат по половина милион долари од епизода

Наум Локоски