ВИДЕО: Грејс Џонс на 71-годишна возраст изгледа барем двојно помлада

Од:

Пејачката, глумица и манекенка Грејс Џонс се појави на модната ревија на Томи Хилфигер на Модната недела во Париз.

За Бонд девојката која е на самиот почеток на осмата деценија од животот, многумина би рекле дека ги засени повеќето од своите помлади колешки како главен адут за реклама на новата колекција која ја дизајнираше Зендаја Колмен.

Џонс се појави на модната писта во металик јакна и златно боди, танцувајќи на песната „Pull up to the bumper”.

За неа, поп ѕвездите Ријана и Лејди Гага признаа дека им е огромна инспирација… А, кога Лејди Гага ѝ понудила соработка, Грејс, дрска како и секогаш, во истиот миг ја одби со образложение дека не работи со плагијаторки на нејзината работа.

Би можело да ве интересира

Ќерката на Синди Крафорд го освојува светот на модата

Ана Ололовска

ВИДЕО: Дете модел прошета по модна писта во Њујорк со две вештачки нозе

Ана Ололовска

Почина модниот фотограф Петер Линдберг

Ана Ололовска

Клаудија Шифер се сликаше гола

Ирина Шајк – најпопуларната бикини-манекенка за ова лето

Ана Ололовска

„Гучи“ ја воведува вештачката интелигенција во модата

Ана Ололовска