ВИДЕО: Галеб краде сендвич од супермаркет во Шкотска

Од:

Снаодлив галеб успева да украде туна-сендвич од продавница во Абердин. На снимката објавена на социјалните мрежи се гледа како галебот влегува во продавницата, го зема сендвичот и си заминува.

dobivaj vesti na viber

Снимката ја направила девојка која случајно била пред продавницата во моментот кога галебот познат како Гас го зел сендвичот.

Британските медиуми пишуваат дека ова не е првпат Гас да влегува и да зема храна во продавницата. Истата девојка го снимила и во март годинава како зема храна од истиот супермаркет.

Би можело да ве интересира

Шкотланѓаните поделени околу вториот референдум за независност

Ана Ололовска

Анкета: Повеќе од половина од Шкотите не се заинтересирани за ново гласање за независност

А1он

Шкотската премиерка предложи референдум за независност да се одржи на 19 октомври 2023 година

А1он

Старџен најави повеќе детали за новиот референдум за независност на Шкотска

А1он

И во Шкотска случаи на Омикрон, дел од заразените не патувале во странство

Кралица Елизабета: Светот ќе гледа кон Шкотска на климатскиот самит следниот месец

Ана Ололовска