ВИДЕО: Еден од најпознатите турски кошаркари ужива во родниот Охрид

Од:

Џеди Осман, еден од најдобрите турски кошаркари, одморот меѓу двете НБА сезони го искористи за да го посети родниот Охрид, каде што е роден во април 1995 година.

dobivaj vesti na viber

Кошаркарот на Кливленд Кавалирс го поминува својот одмор со девојка, познатата турска актерка Ебру Шахин, која на социјалните мрежи сподели видео од забава во Охрид.

Осман и Шахин се во друштво на пријателите и семејството, а во позадина се слуша „Миљачка“ од Халид Бешлиќ.


Ова и не е толку чудно бидејќи Осман своето детство го поминал на овие простори, бидејќи е роден во Охрид од татко Турчин и мајка Србинка од Нови Пазар.

Би можело да ве интересира

Оштетен виртуелниот паметник за Григор Прличев во Охрид

Русија и Турција постигнаа договор за плаќање на гасот во рубљи

Шведска се согласи да екстрадира едно лице во Турција

Горан Наумовски

Нена Трајчевска направи трансфер во Шпанија

ОН негираат дека Анкара од Киев добила поевтино жито

Ана Ололовска

Шумски пожари избувнаа во западна Турција

Ана Ололовска