ВИДЕО: Џон Легуизамо ќе ги бојкотира наградите „Еми“

Од:

Латиноамериканскиот глумец Џон Легуизамо ќе го бојкотира доделувањето на наградите „Еми“, поради недоволната застапеност на актери од латиноамериканско потекло во холивудските филмови и ТВ-сериите.

– Бојкотирам! Ако нема латино луѓе (на доделувањето), нема зошто да го гледам. Што е поентата? …Неверојатно е што нашите приказни никој не ги раскажува. Има само една причина за тоа… Одговорните филмаџии не нѐ збележуваат, не нѐ сфаќаат, просто – не им е грижа за нас!, вели Легуизамо.

По 2003 година и филмот „Непобедлив“ (Undefeated), колумбиско-американскиот глумец годинава повторно е во улога на режисер во драмата „Критичко размислување“ (Critical Thinking).

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Најавени трите последни продолженија на „Брзи и бесни“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Светска премиера на „Борат 2“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Брус Вилис повторно во улогата на Џон Меклејн, но во реклама

Ана Ололовска

Хоакин Феникс ќе го игра Наполеон во новиот филм на Ридли Скот

Ана Ололовска

Џорџ Клуни како режисер на филм според книгата „Калико Џо“ на Џон Гришам

Ана Ололовска

Тужба за продуцентите на „Борат 2“

Ана Ололовска