ВИДЕО: Двајцата од „Битлс“ со заеднички настап

Од:

Двајцата живи членови од легендарната поп-група „Битлс“, Пол Макартни и Ринго Стар со заеднички настап синоќа во Лос Анџелес го одбележаа крајот на светската турнеја на Макартни, „Freshen Up“.

Стар беше специјалното изненадување на концертот. Дуото се прегрна, разменија неколку зборови, по што Ринго се упати кон тапаните и заедно ги изведоа хитовите „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” и „Helter Skelter”.

Би можело да ве интересира

Нова песна на „Ареа“ – „Те спомнувам“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Необична песна и уште понеобичен видеоспот на Наташа Малинкова

Ана Ололовска

Канје Вест ја најави својата прва опера

Татјана Ташкова

Концерт на Бело дугме вечерва на плоштад Македонија

Ана Ололовска

„Ние“ песна полна емоции, видео полно стари спомени

Ана Ололовска

Екс фудбалерот Џибрил Сисе сега е ди-џеј, вечер ќе пушта музика во Белград