(ВИДЕО) Дознајте ги фактите што претходно не сте ги знаеле за Кока-кола

Од:

Кока-Кола е еден од најпознатите и најпродаваните светски брендови. Овде можете да најдете се што можеби не сте знаеле за најпопуларниот безалкохолен пијалак, во кратки црти – историјата за настанување на Кока Колата и факти поврзани со неа.

Компанијата произведува концентрат, кој понатаму се продава на лиценцирани Кока-кола произведувачи низ светот.

Произведувачите кои имаат ексклузивни територијални договори со компанијата, произведуваат готови производи во лименки или шишиња направени од концентратот во комбинација со филтрирана вода и засладувачи.

Би можело да ве интересира

Кока-Кола отсега ќе се пакува во шишиња од рециклирана пластика

Жарко Настоски

Акциите на Кока-Кола 100 години на берза

„Пепси“ и „Кока Кола“ ќе го намалат шеќерот во своите пијалаци и ќе го ограничат рекламирањето

Ана Ололовска

Романија мета на критики поради спонзорство од „Кока-Кола“

Кварталните приходи на Кока Кола ги надминаа проценките на Волстрит

Наум Локоски

„Кока-кола“ ќе произведува алкохолен пијалак во Јапонија

Наум Локоски