(ВИДЕО) Де Ниро до Федерер: Не доаѓам во Швајцарија, не ми се допаѓа земјата, нема драма

Од:

Тениската ѕвезда Роџер Федерер и холивудската актерска легенда Роберт Де Ниро се дел од спот за промоција на туризмот во Швајцарија. Федерер е нов амбасадор на швајцарскиот туризам.

Во спотот Федерер го убедува Де Ниро да снимат спот за Швајцарија, но холивудската ѕвезда одбива велјќи дека земјата е совршена, во неа се е идеално и воопшто нема драма што никако не одговара на неговиот актерски сензибилитет.

Федерер се обидува на разни начини да го намами Де Ниро во Швајцарија нудејќи му скијање и други активности, но Де ниро останува доследен велејќи му на крајот „Да му се јавиш на Том (Хенкс)“.

„Кому“ – прашува на крајот од спотот Федерер.

Би можело да ве интересира

Сисли: Швајцарската војска сака да потроши 50 милијарди франци до 2030 година

ВИДЕО: Федерер откри против кој тенисер имал најмногу проблеми

Предраг Петровиќ

Швајцарскиот суд одлучи: Полицајците не се виновни за смртта на уапсениот, роднините на жртвата извикуваа „срам“ и „скандал“

Горан Наумовски

После пет години од убиството: Шестмина полицајци обвинети за смртта на еден Афроамериканец

Горан Наумовски

Ученик е убиен на пат кон својот дом: Жена го избоде до смрт, мотивот на ова злосторство остана тајна

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Роберт де Ниро: Налудничаво е да се верува дека Трамп може да работи добро