ВИДЕО: Даде отказ во живо откако по грешка беше прогласена за добитник на џекпот

Од:

Шпанската телевизиска водителка Наталија Ескудеро вреснала пред телевизиската камера: „Не доаѓам утре на работа!“, откако при извлекувањето на премијата на шпанската лотарија, најголема во светот според вкупниот награден фонд, било прочитано нејзиното име.

Меѓутоа, радоста на ТВ водителката наводно брзо завршила кога дознала дека освоила само 5.000 евра од вкупниот награден фонд на лотаријата, вреден 2,24 милијарди евра, кој оваа година е поделен.

Ескудеро, која работи за државната радиотелевизија РТВЕ, подоцна на Твитер се извини поради својата реакција, наведувајќи дека минува низ „тежок период од лични причини“.

Шпанската божиќна лотарија не дели толку високи добивки на поединци како американската, но вкупниот износ на наградниот фонд кој им се доделува на купувачите на лозови е најбогат во светот.

Би можело да ве интересира

Изречени 50 казни за прекршување на Ковид мерките во резиденцијата на Џонсон

А1он

Растурена забава во Скопје на која имало 10 малолетници

Катерина Павлова-Николовска

На забава во САД повредени се најмалку 25 луѓе, се срушил подот од куќата

ВИДЕО: Шпанската полиција растури нелегална новогодишна забава која траела 40 часа

Разврат во британските ноќни клубови пред да стапат во сила новите мерки против коронавирусот

А1он

ВИДЕО: Неказнета остана журката во прилепски клуб, каде без маски и дистанца се пееше и пиеше

Кристијан Ландов