ВИДЕО: Чудна појава над небото во Шпанија

Од:

Шпанец сними бура со молњи над градот Аликанте, но во видеото се појави објект, за којшто и околните уфолози, но и НАСА покажа интерес.

Снимката е на експертот по компјутерски науки, Алехандро Мола, кој вечерта неможејќи да заспие, решил да ги снима грмотевиците… Кога потоа ги погледнал кадрите, забележал неидентификуван сребрен кружен ветер меѓу облаците.

НАСА по кусо време ги побарала оригиналните снимки од шпанските медиуми.

Сепак, не сите веруваат дека тоа се вонземни вселенски бродови или необична (не)природна појава. Има претпоставки дека Шпанецот само снимил одраз во прозорецот.

Би можело да ве интересира

Што ја очекува нашата галаксија за 2,5 милијарди години?

Ана Ололовска

НАСА: Чадот од Австралија направи круг околу светот

А1он

Шарман: Вонземјани постојат, а можеби се и помеѓу нас

Ана Ололовска

Спејс-Икс лансираше нови 60 Старлинк-сателити во Вселената

Ана Ололовска

Телескопот Хабл сними мистериозен објект

Ана Ололовска

Илјадници луѓе во Азија го гледаа „огнениот прстен“

Ана Ололовска