(ВИДЕО) Борец спречи киднапирање на дете со неверојатна реакција: Го врза киднаперот во јазол

Од:

Тивкото попладне на Брајан Кемсли за миг се претвори во акционен филм. Овој американски борец се шетал околу Медисон Сквер со својата девојка кога видел маж кој се обидува да киднапира дете чија мајка го изнесе на прошетка.

Ниту еден момент не се двоумел, скокнал на помош и станал херој на нацијата бидејќи киднаперот немал никакви шанси против него.

Инаку, Кемсли е мајстор за бразилско џиу џицу, а токму оваа вештина му беше од голема помош. Борецот ни за момент не се двоумел и во последен момент пристигнал да го совлада киднаперот. Успеал да го онеспособи и да го задржи додека не дојде полицијата.

„Прво го соборив, а потоа го фатив за да не може да се движи. Тој не можеше да направи ништо. Не сакав само да го пуштам.

Кемсли тренира БЏЏ со години, а сега тоа се исплатеше на неочекуван начин.

Би можело да ве интересира

Пеце Суперхикс: Мојот син e истепан додека сам играл кошарка во Капиштец

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Средношколци направија хаос во автобус, па следуваше тепачка со патници

Предраг Петровиќ

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Го начекаа во сауна, популарниот рапер брутално претепан

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Еден човек загина во масовна тепачка со секири и мотики на пазар во Бугарија

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Масовна тепачка на погреб: Се степаа две групи на роднини

Горан Наумовски

„Најнесреќната“ жена на светот: Ја претепал бездомник, и бил дијагностициран тумор, а потоа ја удрил автомобил

Предраг Петровиќ