(ВИДЕО) Бијонсе разочара со новата песна: „Очај, евтино“

Од:

Бијонсе објави нова песна „Break My Soul“ шест години по објавувањето на нејзиниот последен албум „Lemonade“, па луѓето со право очекуваа дека ова ќе биде хит, но се испостави дека на пејачката и недостигаше вкусот на публиката.

Песната е првиот сингл од долгоочекуваниот албум „Renaissance“, кој, како што е најавено, ќе излезе на 29 јули.

„Продукцијата звучи евтино и генеричко. Не е на нивото на стандардот на Бијонсе“, е една од реакциите на обожавателите.

„Многу повторувачка песна која брзо ѝ здосадува“, пишуваат други.

Би можело да ве интересира

Бијонсе имаше настап на индиска милијардерска свадба

Ана Ололовска

Бијонсе и Опра Винфри собираат помош за жртвите од ураганот Харви

Наум Локоски

Бијонсе роди близнаци

Наум Локоски