ВИДЕО: Ареа со нова песна – „Отсекогаш”

Од:

Групата Ареа ја претстави новата песна насловена како „Отсекогаш”.

Видео записот за оваа песна го режираше, снимаше и монтираше Даниел Јовески.

Како што информираат, снимањето се одвивало на повеќе локации, а најголемиот дел од кадрите се снимени во Маврово во црквата Св. Никола Летен.

Како актери во видеото се појавуваат Мариа Стојаноска и Илија Трале Левески.

Би можело да ве интересира

Концерти на „Фолтин“ во Струга, Прилеп и Велес

Ана Ололовска

ВИДЕО: Нова песна на Марио Арангеловски

Ана Ололовска

„Дупер“ вечер ќе ги објави песните од првиот албум „Хипер“

Ана Ололовска

ВИДЕО: „Магла“ – нова песна и нова Антониа

Ана Ололовска

ВИДЕО: Нова песна на Лара Иванова – „Осамена“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Џез призвук на македонскиот фолклор – ЏезВез ја презентира обработката на „Каранфило филфило моме“

Ана Ололовска