ВИДЕО: Анџелина Џоли управува авион

Од:

Актерката Анџелина Џоли се појавува во докуметарниот филм „Зелената планета на Кралицата“, во кој што се зборува за кралицата Елизабета Втора и нејзините напори за зачувување на околината.

Во овој филм кралицата откива интересни детали од животот во кралската палата и говори за начинот на кој што може да се заштити и сочува околината за идните генерации, а во него се појавува и Анџелина Џоли.

Џоли се појавува како управува мал авион над пустина. Тоа е едно од нејзините омилени хобија, а нејзините фанови се импресионирани од тоа како природно ѝ прилега. Актерката има дозвола за летање уште од 2004 година.

– Има ли нешто што оваа жена не може?, се прашуваат нејзините фанови по социјалните мрежи.

Во филмот Анџелина Џоли ја фали британската кралица дека се грижи за луѓето ширум светот и за нивната иднина.

Би можело да ве интересира

Џоли за разводот со Бред Пит: Не можев да се препознаам

А1он

Анџелина Џоли го повика Мјанмар да стави крај на насилството врз Рохинџите

Анџелина Џоли во врска со Џаред Лето

Наум Локоски

Анџелина Џоли има ново момче

Наум Локоски

Анџелина Џоли се појави на средба со надбискупот без градник

Наум Локоски