(ВИДЕО) Андреа: Не им е јасно како еден анонимец победил, ама не се лутам

Од:

Победата на Андреа Коевска на македонскиот избор за Евросонг за многумина беше изненадување. Дури и таа вели дека сè уште не може да поверува дека песната Circles победи, па во мај ќе ѝ се исполни детскиот сон да пее на Евровизија во Торино.

„Никогаш не сум била поспремна во животот. Слушнав секакви коментари, ама се трудев да не ги читам негативните. На луѓето не им беше јасно како еден анонимец може да победи. И не им се лутам. Јас дури пред една година почнав посериозно да се занимавам со музика, моите песни се на англиски и се пуштаат на светски радио станици, ама не и кај нас, што ми е чудно“, раскажа Андреа во емисијата „Без маска“ на „Репортер“.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Украина ги избра своите претставници за Евровизија, настапот се емитуваше од засолниште во Киев

Ана Ололовска

Промени на Евровизија – се воведува онлајн гласање

Горан Наумовски

Македонија нема да учествува на „Евровизија 2023“

Ана Ололовска

Ливерпул ќе биде домаќин на Евровизија следната година

Катерина Павлова-Николовска

Велика Британија ќе биде домаќин на Евросонг 2023

Катерина Павлова-Николовска

Евровизија 2023 нема да се одржи во Украина, Велика Британија може да биде домаќин

А1он