ВИДЕО: Актерот Били Портер со несекојдневен фустан изработен од злато на доделувањето на Оскарите

Од:

Актерот Били Портер го привлече вниманието на јавноста уште при пристигнувањето на актерските екипи на црвениот тепих во театрот „Долби“, во Холивуд. Тој, како и многу познати личности, дојде на 92-то доделување на Академијата, што се одржува во театарот Долби во Лос Анџелес, и имаше специфичен стајлинг за настанот.

Портер носи фустан со златни детали на вратот, покриени со пердови – изработени од 24-каратно злато.

Исто така, внимание привлекоа и високите потпетици во златна боја.

Би можело да ве интересира

„Џокер“ освои оскар, но и биста

Драган Поповски

Песната „Lose Yourself“ на Еминем повторно на врвот

А1он

Гледаноста на Оскарите најниска во историјата

Ана Ололовска

Што носеа ѕвездите на забавата на „Венити фер“ по доделувањето на Оскарите

Ана Ололовска

ГАЛЕРИЈА: Модата на Оскари 2020

Ана Ололовска

Тимот на „Медена земја“: Не можеше да се предвиди дека нашиот филм ќе влезе во историјата на Македонија

Кристијан Ландов