ВИДЕО: Акробатка тешко повредена откако падна од 11 метри висина

Од:

Дваесет и осум годишна девојка, која работи во циркус како акробат, беше сериозно повредена по падот од висина од 11 метри додека ја извршуваше точката.

Публиката најпрво мислеше дека падот е дел од изведбата, а подоцна сфати дека се случила несреќа.

Сведоците велат дека децата почнале да плачат кога дознале дека имало несреќа.

Девојката, Габи Соуза итно беше префрлено во болница со “многубројни и многу сериозни повреди”. Четири дена по несреќата, девојката е во стабилна состојба, но сé уште има сериозни фрактури.

Циркузот „Рио“ во пост на „Фејсбук“ напиша дека Соуза “се смее во болницата”.

– Со задоволство можеме да кажеме дека Габи Соуза е на добар пат да се опорави по несреќа во шоуто. Сега таа се смее и сака да им се заблагодари на сите за желбата за брзо закрепнување – се вели во соопштението.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Кенгур првпат виде снег, неговата реакција е неодолива

Татјана Ташкова

Лажела колку години има за да стане модел

Татјана Ташкова

Новогодишна елка и базар на плоштадот во Скопје

Татјана Ташкова

Пензионерка од Англија е опседната со Мурињо, има 38 тетоважи за Специјалниот

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Ловци спасија заробен елен, неговата реакција е неверојатна

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Е.Т. се врати на Земјата после 37 години

Ана Ололовска