ВИДЕО: 92-годишен поранешен боксер нокаутираше двајца напаѓачи пред британски „Мекдоналдс“

Од:

Неверојатно видео од улична тепачка го обиколи светот. Пред влезот на еден „Мекдоналдс“ во Велика Британија изби тепачка во која главна улога има поранешен 92-годишен боксер. Неколку луѓе го нападнаа дедото, не знаејќи дека е подготвен да возврати.

dobivaj vesti na viber

Конфронтацијата траеше неколку минути, а виталниот старец успеа да ги нокаутира двајцата напаѓачи.

Една жена упорно се обидувала да ја прекине тепачката, но воинствениот старец ја оттурна, сакајќи да им покаже на „мангупите“ со кого си фатиле работа.

Во описот на видеото на социјалните мрежи, се наведува дека старецот има 92 години и дека порано професионално боксувал, но неговото име не се открива.

Многу корисници на социјалните мрежи изразија сомнеж дека овој човек е навистина толку стар, бидејќи е неверојатно подвижен и силен за своите години.

 

Би можело да ве интересира

Вработени во јавно претпријатие во Ѓорче се тепале на паркинг

А1он

(ВИДЕО) Руска водителка за погребот на Кралицата: Требаше да фрлиме нуклеарка, сите беа таму

Катерина Павлова-Николовска

Се очекува погребот на кралицата Елизабета да чини над девет милиони евра, ќе се плаќа од државниот буџет

А1он

Групна тепачка во Волково, учествувале седум лица

А1он

Бизнисот им процвета на Турците по смртта на кралицата: Испратиле над 13 тони цвеќe во Велика Британија

А1он

ВИДЕО: Чарлс трети одвај ги задржа солзите на обраќањето во Парламентот, го цитираше и Шекспир

А1он