Венчаницата на Кејт „заработи“ десет милиони фунти

Од:

За нешто повеќе од 70 дена, колку што траеше изложбата во Бакингемската палата, се продадоа влезници во вредност од 50.2 милиони фунти, пишува „Evening Standard“.

dobivaj vesti na viber

Од сите кралски сувенири кои беа изложени во Лондон, најголемо внимание привлекуваше венчаницата на Војвотката од Кембриџ, Кетрин.

 

Би можело да ве интересира

Најнова вест од западните медиуми: Путин бара помош од Северна Кореја

Јорк му ја одзеде титулата почесен граѓанин на принцот Ендрју

Ана Ололовска

Почина пратеникот кој беше избоден додека држел говор

А1он

Саутгејт ќе размисли дали би прифатил нов договор

Жарко Настоски

(ВИДЕО) Принцот Вилијам им посака среќа на Англичаните: „Цела нација е со вас“

Англичаните бараат нов национален празник ако ја освојат титулата на ЕУРО2020