Веганите имаат двојно повеќе секс од месојадите

Од:

Според истражување на страницата за познанства IllicitEncounters.com, веганите имаат двојно повеќе секс од месојадите, а имаат и повеќе сексуални фантазии.

Дури 84 отсто од веганите се задоволни со својот сексуален живот. А пак, само 59 проценти од месојадите можат да го кажат истото. Речиси 57 отсто од веганите имаат секс четирипати неделно, двојно повеќе од месојадите, кои водат љубов во просек само двапати во седум дена.

И не само што речиси сите вегани го оценуваат својот сексуален живот како одличен, туку 58 отсто од нив велат и дека секогаш имаат енергија за секс.

Според истражувањето, веганите важат за авантуристи во сексот. Две третини од овие луѓе се подготвени да експериментираат во креветот, додека повеќе од половина месојади признаваат дека не се осмелуваат да ги реализираат своите фантазии.

Исто така, месојадите се по малку себични во сексот, покажуваат резултатите од истражувањето. Само 35 отсто од нив велат дека повеќе би сакале да уживаат отколку тие да го пружаат задоволството, во споредба со 58 отсто од веганите.

Би можело да ве интересира

В. Британија: Раст на продажбата на машки секс-кукли

Ана Ололовска

Бакнувањето и сексот како лек

Ана Ололовска

Порното е опасно по здравјето

Ана Ололовска

Краставицата ја зголемува желбата за секс кај жените, медот кај – мажите

Ана Ололовска

Холандија им препорача на самците да си најдат „секс-другарче“

Ана Ололовска

Данците останаа дома: Зголемена продажбата на секс-играчки

Ана Ололовска