Уште едно спин-оф продолжение на „Живи мртовци“

Од:

По „Плашете се од живите мртовци“, продукциската куќа Еј-ем-си најави уште едно спин-оф продолжение на „Живи мртовци“, чијашто премиера е закажана за наредната 2020 година.

– Новата приказна се заснова на два женски главни лика, истакна Сара Барнет, претставничка на Еј-ем-си.

Четвртата сезона на првото спин-оф продолжение „Плашете се од живите мртовци“ (Fear the Walking Dead) започнува наредната недела.

Би можело да ве интересира

„Медена земја“ прикажан на „Сараевски филмски фестивал“, следува премиера на „Македокс“

Ана Ололовска

Изабел Ипер го доби признанието „Почесното срце на Сараево”

Ана Ололовска

Продукцијата „Сестри и брат Митевски“ на Сараевски филмски фестивал

Ана Ололовска

Почина глумецот Питер Фонда

Агенција за филм: На македонскиот филм конечно му се „заканува“ и „Оскар“

Ќерката на Брус Ли се скара со Тарантино