Универзитетот на Меган Маркл го користи нејзиниот лик за да привлекува студенти

Од:

Северозападниот Универзитет на Илиноис во САД, каде што студирала новата војвотка од Сасекс, Меган Маркл, го користи нејзиниот лик за да привлекува студенти.

– Можете да постигнете што ќе посакате, ако завршите на Северозападниот Универзитет, гласи слоганот на институцијата испишан покрај ликовите на Маркл и други успешни луѓе – поранешни студенти. Таа самата го носи епитетот хуманитарка и војвотка.

Новата припадничка на британското кралско семејство во 2003 година дипломирала на Колеџот за комуникации.

Би можело да ве интересира

Меган Маркл со изборот на фустан го прекрши кралскиот начин на облекување

Ана Ололовска

Меган Меркл роди син

Татјана Ташкова

Меган Маркл на својата прва свадба на гостите им делела марихуана

Наум Локоски

Меган Маркл ќе се врати на глумата откако ќе роди деца

Наум Локоски

Личната помошничка на Меган Маркл дала отказ поради притисок на работа

Наум Локоски

Принцот Хари и Меган Маркл добија кралско пиво

Наум Локоски