Уапсена иранската Анџелина Џоли

Од:

Иранската „Инстаграм-ѕвезда“, којашто се прослави со своите напори да наликува на американската глумица Анџелина Џоли, е уапсена.

Имено, Сахар Табар е обвинета за неколку прекршоци. Апсењето уследи откако неколку нејзини следачи ја пријавиле за богохулење, поттикнување на насилство, поттикнување на неетичко однесување, како и прекршување на правилата за облекување во Исламската Република.

Таа стана светски позната пред две години. Со своите обиди да изгледа како Анџелина Џоли, Табар привлече многу следачи на Инстаграм, следбеници, обожаватели но и сеирџии.

Гласините говорат дека направила 50 пластични операции, но самата потоа призна дека повеќето нејзини снимки се фотошопирани. На некои следачи, таа сепак, повеќе им личи на „зомби” отколку на својата холивудска двојничка.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Никол Шерцингер се сликаше со новото момче

Ана Ололовска

ВИДЕО: Џиџи во топлес, Бела гола, а Хејли го покажа задникот…Кој не би посакал да има ваков календар

Ана Ололовска

Џејми Фокс: Сум бил „надуван до небото“

Ана Ололовска

Шерон Стоун: Путин го почитувам, Трамп го презирам

Предраг Петровиќ

Џенифер Лопез прекрасна во сино

Ана Ололовска

Бред Пит: Престанав да пијам поради Бредли Купер

Ана Ололовска