Тужба против Шерон Стоун

Од:

Ерлинда Елемен ја тужи позната холивудска глумица, бидејќи како што тврди Стоун постојано ја омаловажувала, малртетирала и потоа ја отпуштила кога оваа и побарала да и го плати прекувременото работно време.

Ерлинда, во тужбата навела дека во почетокот на минатата година Стоун ја отпуштила, откако предходно ја извреѓала пореди нејзиното филипинско потекло. Во тужбата се наведува дека на Ерлинда и било забрането да зборува додека во иста просторија се синовите на Стоун, Роан, Ларид и Квин, бидејќи глумицата не сакала дадилката да ги научи да зборуваат на англиски со лош акцент.

Портпаролот на Стоун изјави дека сите обвинувања од поранешната дадилка се неосновани и дека нивниот адвокат тоа ќе го докаже на суд.

Би можело да ве интересира

Бредли Купер раскажа како бил нападнат со нож во метро

Ана Ололовска

Сандра Булок: Не сум имала врска со Кијану Ривс

Ана Ололовска

Кијану Ривс: Можеби, сѐ уште сум вo брак со Винона Рајдер

Ана Ололовска

Селма Хајек: Мислам дека во куќата во Лондон имав духови

Ана Ололовска

„Пипл“: Крис Еванс е најубавиот маж за 2021 година

Ана Ололовска

Брижит Бардо осудена на 20.000 евра парична казна за јавни навреди

Ана Ололовска

Leave a Comment

5 × three =