Top Gear се враќа

Од:

Популарното автомобилско шоу „Top Gear“ на 27 јануари ќе се вратат на телевизиските екрани со новата 19 сезона.

BBC2 подготви трејлер со кој ги носи гледачите во гардеробата за емисијата, а преку состојбата на нивните облеки дознаваме какви авантури ќе доживеат Кларксон, Меј и Хамонд.

Би можело да ве интересира

Летечки автомобил би можел да се најде на пазарот до 2020 година

Емир Латифовиќ

„Голф“ најпродавана марка во Шведска, „Волво“ падна на второ место

Емир Латифовиќ

Моделот „Сузуки Свифт“ за 2017 година ќе има пет врати

Емир Латифовиќ

Ford се откажа од фабриката во Мексико во вредност од 1,6 млрд долари

Емир Латифовиќ

Големите и скапи СУВ модели се побарани во 2016.

Емир Латифовиќ

„Ауди“ во Унгарија произведе милион возила и 30 милиони мотори

Емир Латифовиќ

Leave a Comment

fourteen − eight =