Тинејџерска серија критикувана поради експлицитност

Од:

Новата серија на Ејџ-Би-Oу, „Еуфорија“, која го следи животот на тинејџерите во Лос Анџелес исполнет со дрога и секс, предизвика гнев на многу родители, токму како што предвидуваше творецот на шоуто, Сем Левинсон.

Третата епизода беше емитувана синоќа и она што предизвка најмногу контроверзии е сцената во која се прикажани 30-на машки полови органи.

Родителскиот телевизиски совет (ПТЦ) побара ХБО да ја прекине серијата поради „намерно експлицитна содржина за возрасни – секс, насилство, пцовки и консумирање дрога“, во проект наменет за тинејџери и помлади тинејџери.

На ИМДБ серијата има оцена 7,4.

Би можело да ве интересира

Агенција за филм: Исклучително успешна година за македонската кинематографија

Ана Ололовска

Фестивалот „Movies that Мatter” со филмска проекција во УГД- Штип

Ана Ололовска

Проекции на документраниот филм „КЕИФ“ во Кинотека 12 и 13 декември

Ана Ололовска

Фестивалот „Movies that Мatter” со проекција на Универзитетот на ЈИЕ во Тетово

Ана Ололовска

„Македонска сага“ – книга рецензии за современиот македонски филм

Ана Ололовска

Објавени номинациите за Златен глобус 2020