Тиктокерот Душан објави спот за својата прва студиска песна

Од:

Македонската тикток ѕвезда и инстаграм инфлуенсер Душан Пауновски, познат кај помладите како whoisdushan, ја објави својата прва студиска песна „Нема дилема“ на неговиот Јјутјуб канал.

Песната е балада за која Душан очекува дека ќе ги освои женските срца.

Ова е прва студиска песна на Душан по најуспешната тикток песна за 2020 година „Само да си знаете пред време“, која стана огромен хит на тикток.

Спотот за „Нема дилема“ е сниман на три локации во Охрид, меѓу кои и во луксузниот хотел „Аквалина“. Автор на спотот е Зата, а продукцијата на „Мека Вориор Продакшан“.

Би можело да ве интересира

Концерти на „Фолтин“ во Струга, Прилеп и Велес

Ана Ололовска

ВИДЕО: Нова песна на Марио Арангеловски

Ана Ололовска

„Дупер“ вечер ќе ги објави песните од првиот албум „Хипер“

Ана Ололовска

ВИДЕО: „Магла“ – нова песна и нова Антониа

Ана Ололовска

ВИДЕО: Нова песна на Лара Иванова – „Осамена“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ареа со нова песна – „Отсекогаш”

Ана Ололовска