Тиктокерот Душан објави спот за својата прва студиска песна

Од:

Македонската тикток ѕвезда и инстаграм инфлуенсер Душан Пауновски, познат кај помладите како whoisdushan, ја објави својата прва студиска песна „Нема дилема“ на неговиот Јјутјуб канал.

Песната е балада за која Душан очекува дека ќе ги освои женските срца.

Ова е прва студиска песна на Душан по најуспешната тикток песна за 2020 година „Само да си знаете пред време“, која стана огромен хит на тикток.

Спотот за „Нема дилема“ е сниман на три локации во Охрид, меѓу кои и во луксузниот хотел „Аквалина“. Автор на спотот е Зата, а продукцијата на „Мека Вориор Продакшан“.

Би можело да ве интересира

Роберт Билбилов со нова песна и спот – „Нигде не те наоѓам“ е рефренот кој ќе ве освои на прво слушање

Ана Ололовска

ВИДЕО: „Inseparable“ – Најава за првиот авторски албум на Brass Brothers

Ана Ололовска

„Фанк шуи“ се македонските финалисти на „ХЕМИ“ музичките награди

Ана Ололовска

ВИДЕО: „Фикшн“ со новата песна го враќа звукот на ’80те и ’90те години

А1он

Во Скопје почна музичкиот фестивал „Андерфест“

Ана Ололовска

Почнува второто издание на музичкиот фестивал „Андерфест“

Ана Ололовска