Телевизиската серија „Homeland“ завршува по осмата сезона

Од:

Телевизиската серија „Татковина“ ќе заврши по осмата сезона, потврди главната актерка Клер Дејнс во синоќешното интервју за Шоуто на Хауард Стерн.

Претходно и Алекса Ганса, авторка на оваа криминалистичко-шпионска драма, за „Холивуд Рипортер“ изјави дека тоа ќе биде последна година за неа.

– Не можам да говорам во името на Клер и Менди (Патинкин, кој исто така глуми во серијата), но за мене осмата сезона ќе биде последна. Доколку Шоутајм и Фокс сакаат да продолжат со серијата, ние ќе оставиме одреден простор за тоа, ако има интерес, истакна Ганса.

Моментно се прикажува седмата сезона од „Татковина“, а осмата е закажана за наредната 2019 година.

Би можело да ве интересира

„Медена земја“ прикажан на „Сараевски филмски фестивал“, следува премиера на „Македокс“

Ана Ололовска

Изабел Ипер го доби признанието „Почесното срце на Сараево”

Ана Ололовска

Продукцијата „Сестри и брат Митевски“ на Сараевски филмски фестивал

Ана Ололовска

Почина глумецот Питер Фонда

Агенција за филм: На македонскиот филм конечно му се „заканува“ и „Оскар“

Ќерката на Брус Ли се скара со Тарантино