Татко ја ишишал ќерка сѝ ќелава, оти ѝ се потсмевала на соученичка болна од рак

Од:

Татко на тинејџерка, на Редит откри дека ја натерал својата ќерка да си ја избричи главата. Поранешната сопруга била многу вознемирена поради неговата родителска постапка, но тој тврди дека имал добра причина за таква казна…

Девојката ѝ се потсмевала на соученичка болна од рак.

„Мојата поранешна сопруга и јас имаме 16-годишна ќерка. Имам старателство над неа бидејќи мојата сопруга се пресели кај нејзиното ново семејство. Го спомнувам ова зашто не се консултирав со мојата сопруга пред мојава постапка и таа сега ме осудува мене. Мојата ќерка неодамна ѝ се потсмеваше на соученичка која ја загубила косата поради лекување од рак. Таа дури ѝ ја симнала периката. Наводно, тоа било продолжение на претходна расправија меѓу нив двете – што не е изговор за однесувањето на ќерка ми. Јас не ја воспитував ќерка ми да се однесува така кон луѓето. Бев згрозен од нејзиниот став“, објаснува таткото.

За да бидат работите уште полоши, ќерка му не се покајала за однесувањето.

„Смета дека девојката (со ракот) го заслужува тоа… Така, ѝ дадов на мојата ќерка две можности за казна – одземање на цела електроника, вклучително и мобилниот телефон, што таа никогаш нема да го направи, а јас никогаш нема да ѝ купам друг, или – да одиме на фризер и да си ја избричи главата“, заклучува таткото.

Некои следачи само се надеваат дека девојчето ќе сфати дека омразата и инаетот не решаваат ништо.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Руска политичарка по бикини прави „ангел“ во снегот

А1он

Девојка која „се омажи“ за себе, сега се разведува

Ана Ололовска

Бабичка изгорела 2.900 евра поради страв од Ковид-19

Ана Ололовска

Музеј на пропаднати врски во Загреб

Ана Ололовска

Патник оставен од сопругата на автопат во Германија

Ана Ололовска

Истражување: Денешните деца ќе преживеат поголеми природни катастрофи во споредба со нивните дедовци

Ана Ололовска