„Таен Дедо Мраз“ плати долгови на луѓе кои зеле стока на вересија

Од:

„Таен Дедо Мраз“ ги разубаве празниците на стотици купувачи во американското гратче Кенет Сквер, во близина на Филаделфија, откако ги плати нивните долгови, направени кога земаат стока на вересија. Анонимниот добродетел платил речиси 30.000 долари.

Локалниот жител Енди Рамфорд за весникот „Дејли локал“ изјави дека бил шокиран кога дошол да го плати долгот од 150 долари во локалниот супермаркет „Волмарт“ а касиерката му рекла дека некој исшишал чек на 29.000 долари и ги платил долговите на сите купувачи.

– Поради такво нешти и самиот посакуваш да правиш добри дела, вели Рамфорд.

Вработен во Волмарт изјави дека лицето кое ги платило сметките побарало да остане анонимно.

Би можело да ве интересира

Конгрес на дедо-мразовци во Копенхаген

Ана Ололовска

Какви подароци враќаат Американците по празниците?

Наум Локоски

ВИДЕО: Градоначалникот Георгиевски го посети првиот жител на Гази Баба

Ана Ололовска

ВИДЕО: За новогодишната ноќ 24 пијани и тројца предозирани од дрога завршиле во болница

Ана Ололовска

ВИДЕО: Првото бебе во Новата година е машко

Ана Ололовска

Лас Вегас во полн сјај ја дочека 2019-та година

Ана Ололовска