Светскиот џет сет на свадбата на Рамос

Фудбалерот на Реал Мадрид, Серхио Рамос викендов се ожени со својата долгогодишна девојка, Пилар Рубио, а самата прослава од медиумите беше окарактеризирана како „спортска венчавка на деценијата“.

Венчавањето беше одржано во катедрала во Севиља, а гостите ги забавуваше рок бендот AC/DC за кои фудбалерот „искешира“ дури милион евра.

Околу 500 гости присуствуваа на забавата, а меѓу нив беше Пеѓа Мијатовиќ, Фернандо Јеро, Лука Модриќ, Дејвид Бекам…

Од друга страна, не се појавија Зидан, Бејл и Карвахал, иако биле поканети, како и Кристијано Роналдо, кој не беше повикан поради кавгата откако Роналдо отиде во Јувентус.

Двојката која е во врска од 2013-та година и има три деца, на гостите им забрани да ги користат своите телефони, па сите уреди беа оставени на влезот.

Би можело да ве интересира

Едвард Фурлонг во новиот „Терминатор“ филм

Ана Ололовска

Алек Болдвин повторно коментираше на Инстаграм, ќерка му се сликала во танга

Ана Ололовска

Ќерката на Пол Вокер сè попопуларна на Инстаграм

Ана Ололовска

Мараја Кери: Спиев само со петмина

Ана Ололовска

Офрлено обвинението за сексуален напад против Кевин Спејси

Ана Ололовска

Том Круз ги раздели неговите деца од мајка им

Ана Ололовска