Суперхикс со концерти во Софија и Солун

Од:

Музичкиот состав Суперхикс најавува целовечерен соло концерт во култниот музички клуб „Строежа“ на 21 септември во Софија на што следи и краток акустичен сет во “Catch A Fire shop” Софија, додека вториот настап е во Солун на 23 септември како дел од популарниот “Street Mode Festival” каде бината повторно ја делат со легендарните њујорчани “Fun Lovin’ Criminals” по нивниот заеднички настап на Таксират, 2003 година.

dobivaj vesti na viber

Покрај Fun Lovin’ Criminals на фестивалот настапуваат и планетарно популарните “Villagers of Ioannina City”, “Deliquent Habits”, “1000MODS”, “Planet of Zeus” и уште многу други. Суперхикс ќе се претстават пред грчката публика со свој 50-минутен концерт.

Ова е само втор настап во 28-годишното постоење на Суперхикс во Грција по настапот пред 10 години на Balkan Festival, кој се одржа исто така во Солун.

Доколку планирате викенд во Солун, не прошуштајте ги Суперхикс на Street Mode Festival. https://www.streetmode.gr/

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: „5 до 2“ – новата фанки песна на Young Dadi

Ана Ололовска

Лозано со голема турнеја во Америка

Ана Ололовска

ВИДЕО: „Од небо до дно“ – Каролина со нова долгоочекувана поп песна

Ана Ололовска

Промоција на албумот на Влатко Илиевски со необјавени песни

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Лозано ја објави новата песна на неговиот роденден: „Ме нервираш“

Ана Ололовска

Зевс – нов мастерпис на македонското трап дуо 2Бона

Ана Ололовска