Студиото на Јуниверзал во Кина ќе биде готово до 2021 година

Од:

Студиото на Јуниверзал во Пекинг се очекува да биде отворено за јавноста во мај 2021 година, како што и беше планирано, и покрај состојбата на коронавирусот која сè уште е актуелна.

Ова денеска го изјави официјален претставник на општинската власт во кинеската престолнина.

Студиото, што е всушност тематски парк, е петто од својот вид во светот. Изградбата треба да заврши до крајот на 2020 година.

Од крајот на минатата година, Кина се соочува со епидемија на вирусот „Ковид-19“, која во светски рамки досега однесе 1.765 животи, а заразени се над 65.000 луѓе.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Помалку познати комедии со солидна оценка на ИМДБ

Ана Ололовска

Одложено снимањето на серијата „Пријатели“ поради коронавирусот

Ана Ололовска

Том Хенкс и Рита Вилсон се отпуштени од болница

Ана Ололовска

Актерот Елба позитивен на коронавирус, прекинати снимањата филмови ширум светот

Ана Ололовска

Почина актерот Макс фон Сидоф

Ана Ололовска

Објавена стравичната снимка на која полицијата по грешка ја убива актерката која глумеше со Џорџ Клуни во „ER“

Ана Ололовска