Стинг го откажа концертот во Белгија поради здравствени причини

Од:

Познатиот британски пејач Стинг го откажал синоќешниот концерт во Белгија поради здравствени причини.

– Со огромно жалење Ви соопштуваме дека настапот на Стинг на Џез фестивалот во Гент, Белгија, е откажан по препорака на лекарите. Повеќе информации за рефундирање на средствата за влезниците ќе следат наскоро, се вели во објава на официјалната Твитер страница на пејачот.

Засега нема детали околу тоа за какви здравствени проблеми станува збор.

Би можело да ве интересира

Доли Партон е горда на својот младешки изглед

Ана Ололовска

Почина актерот Роберт Форстер

Болт вмешан во масовна тепачка во ноќен клуб

Роберт де Ниро обвинет за полова дискриминација

Ана Ололовска

Џенифер Лопез се надева на Оскарот годинава

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ариел Винтер повторно ја покажа својата одлична форма

Ана Ололовска