Србија: Почина баба Оливера, која лани во вонредна состојба одеше на час по англиски јазик

Од:

Оливера Николиќ, поворасната госпоѓа која лани во екот на првиот бран на пандемијата се прослави откако беше снимена како се движи низ белградските улици за време на полициски час, тврдејќи дека се враќа од час по англиски јазик, починала на крајот на изминатата недела, јавија српските медиуми.

Според извештаите, веста за нејзината смрт се појавила на социјалните мрежи.

Баба Оливера стана хит на интернет кога беше пресретната на улица од комунални полицајци, во време на вонредна состојба и забрана за движење на повозрасните граѓани.

Кога ја запрашаа каде живее и каде оди, таа им одговори дека била на час по англиски јазик кај нејзина пријателка која има време и ја подучува, со што веднаш предизвика бран од симпатии на социјалните мрежи.

Би можело да ве интересира

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Полураспаднати тела на жртвите пловат по реката Ганг, вирусот коси низ индиските села

Жарко Настоски

Шпанија е на само стотина дена од колективниот имунитет, проценува премиерот Санчез

Жарко Настоски

Дачиќ: Луѓето веруваат во теории на заговор, тоа ја кочи вакцинацијата

Жарко Настоски

Србија и Турција заемно ќе ги признаваат дигиталните сертификати за вакцинација

Ана Ололовска

Бројот на новозаразени во Индија почна да опаѓа

Ана Ололовска

Шпанците невнимателно го слават крајот на карантинот, експертите предупредуваат

Ана Ололовска