Сок што ги топи вишокот калории

Од:

Повеќето жени сонуваат за нежно, витко, обликувано тело, но тешко се откажуваат од омилените слатки и солени гурмански задоволства. Трајното решение е здрава исхрана и редовно вежбање, но има и еден многу корисен совет што може да го олесни слабеењето.

Станува збор за сок од потполно природни состојки, кој го топи целиот вишок на калории што сте ги внеле.

Состојки:

– две лажици сечкан магдонос,
– поголем филџан вода,
– малку цимет,
– јаболков оцет,
– лажичка мед,
– лажичка ѓумбир, и
– сок од цеден лимон

Подготовка:

Ставете ја водата да проврие, додајте го магдоносот и оставете да се излади. Потоа процедете го, па додајте ги и другите состојки.

Напитокот се консумира еден час пред легнување секоја вечер, две недели. Доколку сакате да продолжите, направете пауза од најмалку три дена, па повторете го сето тоа.

Би можело да ве интересира

Нов ветувачки лек против дебелината

Ана Ололовска

Една третина од Французите се здебелиле за време на мерките на изолација

Ана Ололовска

Кафето помага во битката со вишокот килограми

Ана Ололовска

Кокосовото масло помага при слабеење

Ана Ололовска

Над половина Французи се здебелиле за време на пандемијата

Ана Ололовска

Од земјите во ЕУ во Хрватска има најмногу дебели мажи

Предраг Петровиќ