Соборен рекордот во менување автомобилски гуми

Од:

Познатиот австриски синџир сервиси за автомобили „Среќен автомобил“ (Lucky Car), на мајсторот Остоја Матиќ, влезе во Гинисовата книга на рекорди.

dobivaj vesti na viber

Имено, младите кои се на пракса таму, отсега се и официјално најбрзи во светот во менување на сите четири гуми на патнички автомобил. Се работи за Стефан Кузмиќ, Џафар Расул, Мерт Батмаз, Абдула Абдула, Димитриј Лафазанис и Адријан Мандиќ, коишто ги сменија сите четири гуми за точно 49,03 секунди.

Тимот на „Среќен автомобил“ со тоа го урна претходниот светски рекорд од 58,43 секунди.

Би можело да ве интересира

Почина веројатно последната личност родена во 19. век

Ана Ололовска

ВИДЕО: Џои Честнат од САД изеде рекордни 76 виршли одеднаш

Ана Ололовска

Швајцарски кројач соши панталони од 70 метри

Ана Ололовска

Новиот женски рекорд за најбрзо искачување на Еверест, ѝ припаѓа на планинарка од Хонг Конг

Ана Ололовска

ВИДЕО: „Пуцвал“ за Гинис – Симон Вилијамс е горда сопственичка на најголемата афро-фризура во светот

Жарко Настоски

ВИДЕО: Гинисовиот рекорд за најдолга подводна прошетка соборен во Сплит

Жарко Настоски