Слики кои покажуваат колку е мал човекот споредбено со околниот свет

Од:

Килијан Шенбергер е фотограф од Германија што секогаш знае и умее да ги долови најмистериозните катчиња на нашата планета…

Кога човек ги гледа неговите фотографии, „времето како да застанува“, пишува „Квизклаб“, и може да се почувствува целата слава на Мајката Природа и тоа – колку човекот е мал во споредба со околниот свет.

Следат неколку фотографии на Шенбергер.

На неговиот инстаграм-профил може да се погледнат уште многу вакви фотографии.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Саудиска Арабија најави уникатен адреналински екстремен парк

Ана Ололовска

ВИДЕО: Прошетка „низ воздухот“ во Њујорк

Ана Ололовска

Лондонскиот новогодишен огномет откажан вторпат по ред

Ана Ололовска

Статуата на Христос спасителот ја слави 90-годишнината

Ана Ололовска

Французин тргна пеш на пат околу светот

Ана Ололовска

Хвар прогласен за најубав остров во Европа

Ана Ололовска