Скајп целосно ја обнови работата

Популарната апликација за комуникации Скајп утрово ја обнови нормалната работа, по сериозните проблеми и прекини во текот на вчерашниот ден.

– Мило ни е што можеме да соопштиме дека сервисот Скајп во целост работи, се наведува во официјалниот твит на компанијата.

На сите оние кои вчераа сакаа да се вклучат на Скајп им се појавуваа пораките: „Моментно сме преоптеретени… Ве молиме обидете се подоцна“ или „Симнете го Скајп за користење во кое било време“.

Службата за поддршка на компанијата тогаш соопшти дека е свесна за проблемот кој се појавуба и дека се работи на негово отстранување.

Причините за вчерашниот „проблем“ засега не се соопштени.

Би можело да ве интересира

Основачот на Википедија повикува на бојкот на социјалните мрежи

Ана Ололовска

Децата дневно на интернет од два до девет часа

Ана Ололовска

Кој ќе плати за онлајн вестите?

Ана Ололовска

Секој десетти Европјанин никогаш не користел Интернет

Анкета: 86 отсто интернет корисници признале дека биле измамени барем еднаш од лажни вести

Ана Ололовска

Тестовите на 5Г интернет-брзната ги уриваат ограничувањата

Ана Ололовска

Leave a Comment

two × 1 =