Шестгодишно дете направи 4.445 склекови за два часа

Од:

Едно шестгодишно момче од Русија успеа без одмор да направи 4.445 склекови за два часа и на тој начин освои стан за себе и своето семејство.

„Чеченскиот Шварценегер” Ибрахим Лијанов, меѓу другото, се впиша и во руската Книга на рекорди.

Новиот дом детето го доби од околниот спортски клуб во којшто Ибрахим секоjдневно тренира со својот татко.

Лани момчето освои и нов „Мерцедес”, откако направи 4.105 склекови.

Би можело да ве интересира

Градник кој разладува лете

Ана Ололовска

ВИДЕО: На Аљаска најдена порака в шише напишана пред 50 години

Ана Ололовска

Крокодилот на Фидел Кастро гризна човек

Ана Ололовска

САД ѝ вратија на Боливија мумија од времето на Инките

Ана Ололовска

ВИДЕО: Добил подарок БМВ, а сакал Јагуар – па го турнал во река

Дали човековата издржливост има граници?