Шарените, тесни „тај-дај“ панталони во ново руво

Од:

Панталоните во шарен „тај-дај“ стил долго време важат за необично, „забегано“ парче облека. Стилистот и уметник Зек Сирока го носи овој тренд на едно ново ниво.

– Си направив таков пар за себе, па сите почнаа да ме прашуваат од каде ми се… Потоа почнав да правам панталони за пријателите, па и за туѓинци, вели уметникот.

Тој сакал овие шарени, тесни панталони од „забегани“ да ги направи „кул“. Според многумина, тоа и му успеало.

Би можело да ве интересира

Ралф Лорен подарува 1,5 милиони производи за „хероите од првите борбени линии“

Ана Ололовска

21. Моден Викенд Скопје: Дигитално издание со домашни дизајнери и странски брендови

Ана Ололовска

Ријана издаде нов колекција женска долна облека

Ана Ололовска

Неколку причини зошто жените со кратка коса се толку привлечни

Ана Ололовска

Беше толку убава што не стануваше од кревет за помалку од 10 илјади долари: Денеска изгледа комплетно поинаку

Ана Ололовска

Армани ги преместува работните простории од Париз во Милано

Ана Ололовска