Шакира во костим за капење дизајниран по нејзина идеја

Од:

Колумбиско-американската пејачка Шакира на Инстаграм го покажа својот нов костим за капење, дизајниран по нејзина идеја.

Изработката е на нејзина пријателка по име Бего, но дводелниот костим е за пејачката лично. Со него, меѓу другото, таа имаше за цел да ја покаже и својата одлична форма и обликуваното тело како резултат на фитнес-режимот и вежбите.

Последно нешто што обожавателите слушнаа од Шакира, е нејзината соработка со поп-групата „Блек ајд пис“ – песната со наслов „Girl Like Me“.

Би можело да ве интересира

Сара Џесика Паркер со нова линија чевли

Ана Ололовска

Лудус – добитник на наградата за најдобро шоу на Љубљанската модна недела

Ана Ололовска

Три генерации македонска мода – настан организиран на иницијатива на сопругата на претседателот

Ана Ололовска

Хантер Мекгрејди го продолжува походот кон уривање на стереотипите

Ана Ололовска

Почна Лондонската недела на модата

Ана Ололовска

Милано: Модна недела меѓу традиционалните и дигиталните ревии

Ана Ололовска