Шакира во костим за капење дизајниран по нејзина идеја

Од:

Колумбиско-американската пејачка Шакира на Инстаграм го покажа својот нов костим за капење, дизајниран по нејзина идеја.

dobivaj vesti na viber

Изработката е на нејзина пријателка по име Бего, но дводелниот костим е за пејачката лично. Со него, меѓу другото, таа имаше за цел да ја покаже и својата одлична форма и обликуваното тело како резултат на фитнес-режимот и вежбите.

Последно нешто што обожавателите слушнаа од Шакира, е нејзината соработка со поп-групата „Блек ајд пис“ – песната со наслов „Girl Like Me“.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Шакира ја објави првата песна по раскинувањето: Фановите убедени дека хитот го посветила на Пике

Предраг Петровиќ

Во „KO-РА“ изложба на облека и накит на дизајнерката Александра Вељановска

Ана Ололовска

Кокев не однесе на нова дестинација со колекцијата „Пустинска роза“

Ана Ололовска

Таа беше првиот супермодел, а денес поради пластичните операции изгледа сосема поинаку

Ана Ололовска

Зендаја „оживеа“ фустан стар 30 години

Ана Ололовска

„Џорџо Армани“ откажа ревии во Милано и Париз

Ана Ололовска