Селма Хајек е кралица на бикините: најсексапилните изданија на холивудската убавица

Од:

За неа годините се само бројка. 54-годишната актерка Селма Хајек со години мамеше воздишки со својата убавина, а во преден план секогаш ги ставаше своите облини.

Нејзините изданија во бикини често ги објавува на социјалната мрежа Инстаграм, што без исклучок, секој пат предизвикува воодушевување кај фановите.

Иако е во шестата деценија од животот, Селма успева да ја одржи одличната форма, а нејзините бујни гради, според коментарите на обожавателите, изгледаат исто како и на почетокот на нејзината кариера.

Покрај одличната фигура, обожавателите го фалат и лицето на Селма.

Бидејќи немала некои поголеми естетски корекции, Селма старее природно и освен неколку брчки, таа е потполно иста.

Би можело да ве интересира

Сандра Булок: Не сум имала врска со Кијану Ривс

Ана Ололовска

Кијану Ривс: Можеби, сѐ уште сум вo брак со Винона Рајдер

Ана Ололовска

Селма Хајек: Мислам дека во куќата во Лондон имав духови

Ана Ололовска

„Пипл“: Крис Еванс е најубавиот маж за 2021 година

Ана Ололовска

Брижит Бардо осудена на 20.000 евра парична казна за јавни навреди

Ана Ололовска

Вил Смит помислувал да го убие својот татко

Ана Ололовска