Сексапилната Амбросио на црвениот тепих во Кан во провидна креација

Од:

На отворањето на Канскиот филмски фестивал беше и манекенката Алесандра Амбросио.

Бразилската убавица која се пензионираше и не е веќе дел од „ангелите на Викторија“, прошета по црвениот тепих во бела провидна креација.

Би можело да ве интересира

Кога сфати дека сите гледаат во нејзините голи гради, бразилската манекенка воодушеви со реакцијата

Ана Ололовска

Квентин Тарантино доби шестминутен аплауз во Кан

Ева Лонгорија „блесна“ на црвениот тепих во Кан

Ана Ололовска

Отворен Филмскиот фестивал во Кан

Ана Ололовска

Вечерва отворање на Филмскиот фестивал во Кан

Ана Ололовска

Ален Делон награден со почесна „Златна палма“

Ана Ололовска