Седум славни жени кои изгледаат подобро со малку шминка

Кога станува збор за облеката, но и за шминкањето, некогаш важи правилото „помалку е повеќе“.

Темната сенка на очите и темен кармин е избор кој не стои секому. Всушност неутралните и природните тонови прилегаат на поголемиот број на жени.

Кејти Пери сака да експериментира со раслични бои и на шминката и на косата. Убавата пејачка е одличен пример како пренападни и лошо вклопени бои можат да го уништат целиот стајлинг.

Би можело да ве интересира

Марвел најави нови 10 филмови

Ана Ололовска

Едвард Фурлонг во новиот „Терминатор“ филм

Ана Ололовска

Алек Болдвин повторно коментираше на Инстаграм, ќерка му се сликала во танга

Ана Ололовска

Ќерката на Пол Вокер сè попопуларна на Инстаграм

Ана Ололовска

Мараја Кери: Спиев само со петмина

Ана Ололовска

Офрлено обвинението за сексуален напад против Кевин Спејси

Ана Ололовска