Седум намирници кои ќе ви ја вратат енергијата

Од:

Доколку во текот на денот имате потреба од кафе и калорична храна за да го намалите чувството на замор, обидете се наместо тоа во оброците да вклучите намирници кои ќе ви го зголемат нивото на енергија.

Цвеклото, авокадото, слаткиот компир (батат), зелениот зелечук, бананите, црното чоколадо, како и водата, го зголемуваат нивото на енергија.

Би можело да ве интересира

Тирамису со малини

Во Месецот на хуманост приготвени над 300 оброци за оние што немаат храна

А1он

Пиперки полнети со сирење

Предупредување: Топлото време ризик од труење со храна

Црното чоколадо делува слично како канабисот и го намалува ризикот од депресија

Пилешко со зеленчук