Се снима филм за Шерон и Ози Озборн

Од:

Љубовната приказна на Шерон и Ози Озборн наскоро ќе се прикаже на големото платно. Филмот го снима „Сони пикчрс“, а сценариото е на Ли Хол.

„Нашиот однос понекогаш беше бурен, но бескрајната љубов успеа да нѐ одржи заедно. Драго ни е што аранжманите за снимањето се во тек”, изјави Шерон.

Двојката се венча во 1982 година, по тригодишна врска. Многу од песните на рок-бендот „Блек Сабат“ на Ози, како и оние што ги снимил за време на неговата соло-кариера, ќе бидат дел од филмот.

Ова познато семејство претходно беше и во главна улога во реалното шоу на Ем-ти-ви – „Озборнови“. Се емитуваше од 2002 до 2005 година, а нивниот син Џек (35) и ќерка им Кели, исто така, беа дел од шоуто. Сепак, иако шоуто беше меѓу најгледаните продукции на Музичката телевизија во тоа време, нивната најстара ќерка Ејми одби да учествува во снимањето.

Би можело да ве интересира

Бредли Купер раскажа како бил нападнат со нож во метро

Ана Ололовска

Сандра Булок: Не сум имала врска со Кијану Ривс

Ана Ололовска

Кијану Ривс: Можеби, сѐ уште сум вo брак со Винона Рајдер

Ана Ололовска

Селма Хајек: Мислам дека во куќата во Лондон имав духови

Ана Ололовска

„Пипл“: Крис Еванс е најубавиот маж за 2021 година

Ана Ололовска

Брижит Бардо осудена на 20.000 евра парична казна за јавни навреди

Ана Ололовска